Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie

AKTUALNOSCI

 • niedziela, 12 lutego 2017
 • środa, 28 grudnia 2016
 • wtorek, 27 grudnia 2016
  • WARSZTATY TWORZENIA KARTEK BOŻONARODZENIOWYCH

   Święta Bożego Narodzenia są okazją do złożenia życzeń znajomym i przyjaciołom. Podczas jednego ze spotkań wykonaliśmy kartki świąteczne według własnych pomysłów. Początki nie były łatwe, ale jak mówi przysłowie 'pierwsze koty za płoty. Efekt naszej pracy widoczny jest na zdjęciach.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   smzks
   Czas publikacji:
   wtorek, 27 grudnia 2016 23:59
  • Jarmark Kujawsko-Pomorski w Myślęcinku - wrzesień 2015

   Na początku września co roku organizowany jest Jarmark Kujawsko-Pomorski w Myślęcinku. Jest  to promocja smaków, tańców, muzyki i rzemiosła  z całego regionu. Na Jarmark zjeżdżają się gospodynie domowe, rękodzielnicy, piekarze, producenci miodów i nalewek. Jarmark to także okazja do degustacji regionalnych smakołyków i festiwal wczesnojesiennych owoców i roślin dla naszych ogrodów. Podczas Jarmarku wręczone zostały Złote, Srebrne i Brązowe Rarytasy dla tych wystawców, którzy zdaniem jury, przywieźli najwspanialsze wyroby. Komisja doceniła po raz drugi nasze wyroby. Tym razem otrzymaliśmy Brązowy Rarytas za sernik według specjalnej receptury Dorotki. 

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   smzks
   Czas publikacji:
   wtorek, 27 grudnia 2016 23:41
 • piątek, 02 stycznia 2015
  • SPOTKANIE WIGILIJNE STOWARZYSZENIA

    

   Sianko, biały obrus, opłatek, modlitwa, dźwięki kolęd i serdeczne, ciepłe życzenia tworzyły wyjątkowy, świąteczny nastrój ostatniego w tym roku spotkania Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie. W  uroczystości uczestniczyli nie tylko członkowie Stowarzyszenia, ale także dyrektor
   SP im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie Teresa Szmelter-Woźniak z małżonkiem,  proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Samsiecznie ks. Jarosław Dąbrowski i ks. Wiesław Gąska.
   Prezes Stowarzyszenia, składając życzenia świąteczne  podziękowania za współpracę i udaną realizację wspólnych działań.

    

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   smzks
   Czas publikacji:
   piątek, 02 stycznia 2015 02:31
  • ,,I w noc wigilijną na Krajnie kwitną modraki"

    

   W piątek 12 grudnia odbył się,  ostatni w 2014 roku, koncert w ramach cyklu „Spotkania muzyczne pod strzechą. Po raz kolejny w Samsiecznie królował folklor Krajny, bowiem  w progach samsieczańskiej szkoły gościł zespół folklorystyczny  ,,Krajniacy" z Wielkiego Buczka. Gości powitał wiązanką pieśni ludowych szkolny zespół folklorystyczny „Frechowne Sznupki” z Samsieczna, natomiast „Krajniacy z Wielkiego Buczka zaprezentowali widowisko zatytułowane ,,I w noc wigilijną na Krajnie kwitną modraki". Autorką przedstawienia jest prof. Jowita Kęcińska-Kaczmarek – założycielka i kierownicza zespołu. Zarówno występ dzieci, jak i zaproszonych gości został nagrodzony gromkimi brawami publiczności, wśród której zasiadali m.in.: Wójt Gminy Sicienko pan Jan Wach, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury pani Anna Rychławska, Dyrektor Biura Obsługi Szkół pani Anna Rudniak, radni, sołtysi, goście zaprzyjaźnieni ze Stowarzyszeniem oraz całą społeczność szkolna. Były także wspólne śpiewy i nauka krajeńskich kolęd oraz krajeńska biesiada.


   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   smzks
   Czas publikacji:
   piątek, 02 stycznia 2015 01:55
 • poniedziałek, 08 grudnia 2014
  • ZAPROSZENIE

   W PIĄTEK 12 GRUDNIA w Samsiecznie odbędzie się koncert zespołu ,,Krajniacy" z Buczka Wielkiego. Zespół folklorystyczny działający od 30 lat na Krajnie Złotowskiej, przy Wiejskim Domu Kultury w Wielkim Buczku, kultywuje tradycje i zwyczaje regionu. W swoim repertuarze ma liczne widowiska folklorystyczne pokazujące zwyczaje, obyczaje, obrzędy, pieśni, język (gwarę krajeńską), także stroje i sprzęty.

   Tym razem zespół zaprezentuje widowisko o tematyce bożonarodzeniowej zatytułowane ,,I w noc wigilijną na Krajnie kwitną modraki".

   SERDECZNIE ZAPRASZAMY 12 GRUDNIA

   DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ZIEMI KRAJEŃSKIEJ W SAMSIECZNIE

    NA GODZINĘ 11.00

    

   Będzie to kolejne spotkanie w ramach cyklu ,,Spotkania muzyczne pod strzechą"organizowane przez nasze Stowarzyszenie.

   Przedsięwzięcie współfinansowane jest przez Urząd Gminy Sicienko, w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych  na wykonywanie w 2014 roku zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa narodowego.

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   smzks
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 08 grudnia 2014 19:45
 • sobota, 20 września 2014
 • poniedziałek, 01 września 2014
 • czwartek, 14 sierpnia 2014
 • piątek, 20 czerwca 2014
  • ZAPRASZAMY NA KONCERT ORKIESTRY DĘTEJ ZESPOŁU SZKÓŁ ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ W NAKLE N. NOT.

     

     Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krajeńskiej i Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Jezusowego  w Samsiecznie  serdecznie zapraszają na koncert „Powitanie lata”. Wystąpi Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle n. Not. Koncert  odbędzie się niedzielę  22 czerwca 2014 r.  po mszy świętej o godzinie 11.30.

   Będzie to już drugi z cyklu koncertów kolejnej edycji projektu „Spotkania muzyczne pod strzechą”, którego autorem jest Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie.

   Po koncercie ZAPRASZAMY wszystkich uczestników na kawę i ciasto.

    Na wdrożenie projektu Stowarzyszenie uzyskało dotację z budżetu Gminy Sicienko.

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   smzks
   Czas publikacji:
   piątek, 20 czerwca 2014 00:54
  • SPOTKANIA MUZYCZNE POD STRZECHĄ

    

   Spotkania muzyczne pod strzechą

    

   W niedzielę 25 maja 2014 r.  w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Samsiecznie odbył się koncert muzyczny w wykonaniu muzyków bydgoskiej sceny. Wystąpili Małgorzata Syty - skrzypce, Orlin Bebenow - flet i śpiew (baryton), Wojciech Broczkowski – pianino.

   Był to pierwszy z cyklu koncertów kolejnej edycji projektu „Spotkania muzyczne pod strzechą”, którego autorem jest nasze Stowarzyszenie. Koncert  odbył się w przeddzień Dnia Matki i dedykowany był wszystkim matkom z okazji ich święta.

   Po koncercie  wszystkich uczestnicy mieli okazję rozmowy przy kawie i ciastach z domowych wypieków naszych Pań..

    Na wdrożenie projektu Stowarzyszenie uzyskało dotację z budżetu Gminy Sicienko.

    

                                                

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   smzks
   Czas publikacji:
   piątek, 20 czerwca 2014 00:34
 • sobota, 03 maja 2014
  • ODKRYWAMY PIĘKNO BORÓW TUCHOLSKICH

   PRZEPIĘKNE BORY TUCHOLSKIE

   W środę 30 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę w Bory Tucholskie. Zwiedziliśmy Muzeum Borów Tucholskich, a następnie odwiedziliśmy niewielką borowiacką osadę Fojutowo, na skraju Borów Tucholskich, gdzie znajduje się niecodzienny zabytek architektury hydrotechnicznej. Obiektem tym jest akwedukt wzorowany na budowlach rzymskich. Następnie pojechaliśmy do Mędromierza Wielkiego, gdzie znajduje się jedna z wiosek tematycznych ? wioska miodowa. Tam, przy kawie i pysznych ciastach, przygotowanych na bazie miodu pszczelego, obejrzeliśmy prezentację o tworzeniu wioski tematycznej, wykonaliśmy świece z wosku pszczelego, obejrzeliśmy pasieki. Na koniec pojechaliśmy do Łyskowa, gdzie można skorzystać z apiterapii ? jednej z dziedzin medycyny naturalnej zajmująca się leczeniem produktami pszczelimi.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   smzks
   Czas publikacji:
   sobota, 03 maja 2014 23:30
 • sobota, 22 marca 2014
  • WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE

    

   W środę 19 marca odbyło się  walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie. Podczas zebrania podsumowano pracę Stowarzyszenia i wybrano nowe władze. Prezesem na najbliższą kadencję została Dorota Jakubowska.

   Nowy skład zarządu przedstawia się następująco:

   Dorota Jakubowska – prezes

   Wioletta Juszczak – wiceprezes

   Helena Rakowicz – skarbnik

   Barbara Pełka – sekretarz

   Wybrano także Komisję Rewizyjną w składzie:

   Elżbieta Pokrzywka

   Mirosława Mróz

   Marek Ostrowicki

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   smzks
   Czas publikacji:
   sobota, 22 marca 2014 23:32
 • piątek, 14 marca 2014
 • piątek, 21 lutego 2014
 • czwartek, 20 lutego 2014
  • RADOŚĆ MUZYKOWANIA - PODSUMOWANIE PROJEKTU

   5 GRUDNIA 2013 R.

   RADOŚĆ MUZYKOWANIA

   -  KONCERT MUZYKI LUDOWEJ W WYKONANIU ZESPOŁU "CHABRY" Z OLSZEWKI
   I "FRECHOWNE SZNUPKI" Z SAMSIECZNA

   W grudniu zakończył się projekt realizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie pn. „Radość muzykowania”.  Dzięki podjętym działaniom odbyło się pięć spotkań z muzyką w wykonaniu zarówno zespołów profesjonalnych, jak
   i amatorskich. Wystąpiły:  Chór „Nadzieja”
   z Nakła, zespół muzyki dawnej „Concentus”, zespół „Presto” i grupa Hip-Hop z Bydgoszczy oraz dziecięce zespoły ludowe „Chabry” z Olszewki i „Frechowne Sznupki” z Samsieczna. 


     Na wdrożenie projektu „Radość muzykowania” Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krajeńskiej  w Samsiecznie uzyskało dotację  z Urzędu Gminy Sicienko, w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych  na wykonywanie w 2013 roku zadań publicznych
   w zakresie kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa narodowego.  
   

   ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA KRÓTKIEJ RELACJI FOTOGRAFICZNEJ
     

    

   Uroczystość była okazją do wręczenia podziękowań wykonawcom strojów ludowych: krawcowej – pani Barbarze Ratajczyk ze Ślesina, hafciarkom: pani Ludwice Mrówczyńskiej z Michalina i pani Teresie Strzyżewskiej z Bydgoszczy oraz pani Zuzannie Kowalskiej z Samsieczynka, która wykonała wianki dla dziewcząt. Wśród zaproszonych na spotkanie gości nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych gminy Sicienko, radnych i sołtysów.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   smzks
   Czas publikacji:
   czwartek, 20 lutego 2014 23:13
 • piątek, 04 października 2013
 • piątek, 13 września 2013
 • czwartek, 12 września 2013
 • czwartek, 30 maja 2013
  • RADOŚĆ MUZYKOWANIA

   Już po raz kolejny nasze Stowarzyszenie jest organizatorem koncertów muzycznych. Cykl spotkań z muzyką "na żywo" nosi tytuł "Radość muzykowania" i jest adresowany do całego społeczeństwa.

   Pierwszy z koncertów odbędzie się w niedzielę 2 czerwca 2013 r.  w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Samsiecznie. Wystąpi chór "Nadzieja" pod dyrekcja Michała Gacki.

    Już następnego dnia, tzn. 3 czerwca 2013 r., podczas Szkolnego Festynu Rodzinnego z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, w Szkole Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie wystąpi grupa  HIP-HOP z „Fabryki Tańca” w Bydgoszczy,   23 czerwca w  zaśpiewa zespół muzyki dawnej a
   15 września wystąpią  muzycy z Filharmonii Pomorskiej, natomiast w grudniu swój dorobek zaprezentują ludowe zespoły dziecięce „Chabry” z Olszewki i „Frechowne Sznupki” z Samsieczna.

    Przedsięwzięcie współfinansowane jest przez Urząd Gminy Sicienko, w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych  na wykonywanie w 2013 roku zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa narodowego.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   smzks
   Czas publikacji:
   czwartek, 30 maja 2013 00:48